poniedziałek, 1 lutego 2016

Każdy ma potencjał lingwistyczny!

Czy warto uczyć się języków obcych?

Tak, tak i jeszcze raz tak! To, że znajomość języków obcych jest niezbędna w dzisiejszych czasach, wie prawie każdy. Z nauką języków różnie u nas bywa, ale prawda jest taka, że Anglik przyjeżdżając do Polski nie będzie miał problemu z dogadaniem się w swoim ojczystym języku. 

Pamiętam jak kilka lat temu będąc w Paryżu, mogłam porozumieć się po angielsku tylko z panią z informacji na lotnisku. Francuzi, mimo że bardzo sympatyczni i pomocni, mają raczej lekceważące podejście do języka Szekspira.

Zatem nie jest z nami (Polakami) tak źle, ale... zawsze może być lepiej! Zachęcam do wysłuchania Mateusza Grzesiaka - poligloty, trenera rozwoju osobistego i autora wielu książek, który podpowiada jak uczyć się języków obcych. 

Film dla tych, którym brakuje motywacji, którzy (jak ja kiedyś) są przeintelektualizowani i którzy nie mają pomysłu jak się do tego zabrać. Nie do końca zgadzam się tylko z jedną kwestią... Proszę, uczcie się gramatyki!!! No cóż, takie moje małe zboczenie zawodowe :-)
Everyone has their linguistic potential!


Is it worth learning foreign languages? The answer is: yes, it definitely is! Almost everyone knows that speaking foreign languages is essential these days. When it comes to learning, that is another story but the fact is, when an Englishman comes to Poland he does not have
a problem communicating in his mother tongue. 

That reminds me! A few years ago I went to Paris to visit my friend and the only person
I could speak English with was the woman from the information desk at the airport.
The French, despite being nice and helpful, have a rather dismissive attitude towards
the Shakespear's language.

Therefore, I would say that Poles are not so bad at learning English but ... we can always
be better! I recommend listening to Mateusz Grzesiak - a polyglot, a personal development coach and the author of many books - who gives tips on how to learn foreign languages.
 
 If you lack motivation, if you are overintellectualized (as I used to be) and if you do not have a clue how to get down to learning foreign languages - this film is for you. However, I cannot agree with one thing... Please, learn the grammar!!! Well, it is just my pet subject :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz